Wskrzeszamy tykocińską żeglugę
Dodane przez Adamr dnia Maj 09 2012 18:32:09
Wskrzeszamy tykocińską żeglugę

Tykocin jest typowym miastem portowym, z obfitą zabytkową zabudową ciągnącą się wzdłuż Narwi, co daje oryginalną możliwość zwiedzenia go z perspektywy rzeki. Prawa strona Narwi to Bagno Tykocin, część obszaru Natura 2000, teren niezwykle bogaty ornitologicznie.
Podlaski Młyn serdecznie zaprasza do Tykocina na rejsy gondolą po Narwi.
Przystań, od której zaczynają się i kończą rejsy, znajduje się w samym centrum Tykocina, przy moście, przy placu Stefana Czarnieckiego, jedynie 28 km od Białegostoku.
Trasa rejsów wiedzie wzdłuż zabytkowej części miasta a następnie po bogatym ekologicznie,pełnym ptaków odcinku Narwi. W czasie rejsu wykwalifikowany przewodnik omawia mijane zabytki i miejsca. Na statku można również nabyć przewodniki po okolicy w bardzo korzystnych cenach. Gondola jest zadaszona, zabiera na pokład kilkanaście osób, znajdują się na niej miejsca dogodne do obserwacji zabytków i przyrody oraz stoły do urządzania imprez towarzyskich np. imienin czy oświadczyn. Popularne są również rejsy rozpoczynające się o zachodzie słońca, która to pora daje duże prawdopodobieństwo obejrzenia bobrów w naturze.

Czytaj dalej.

Zapraszamy codziennie od marca do października.

tel 505 725 160